Корисна інформація

 • kitty-900x400-1.jpg

  Кому підходять окуляри «Котяче око»?

  Чарівні своєю жіночною формою, окуляри з оправою «котяче око» лідирують на п’єдесталі світової окулярної моди наступаючого сезону. За конструкцією вони представляють собою модель з овальним склом, обрамленим в оправу з загостреними зовнішніми верхніми куточками, грайливо витягнутими до скронь. Виглядає це неймовірно граціозно і в деякій мірі екзотично.

  Але є дуже важливий момент, який слід враховувати при виборі оправи – будь-яка форма окуляр дуже підступна, і може як підкреслити достоїнства своєї господині, так і акцентувати увагу на її недоліках. Тому варто бути гранично уважними при підборі і чітко розуміти, що вам підходить, а що – ні.

  ЯКІ Ж ТИПИ ЛИЦЯ МОЖУТЬ ДОЗВОЛИТИ СОБІ ФОРМУ ОПРАВИ «Котяче око»?

  ТИПИ ЛИЦЯ МОЖУТЬ ДОЗВОЛИТИ СОБІ ФОРМУ ОПРАВИ «Котяче око»?

  «Овал» – окуляри будуть ідеально виглядати на класичному типі лиця, як, втім, і всі інші фасони. Головне – не забувати, щоб зовнішні кордони оправи здавалися ширше скул, інакше виникне легка асиметрія.

  «Ромб» – власницям загостреного підборіддя, високого вузького лоба і широких окреслених скул окуляри такої форми дуже підходять, тому що повторюють природні лінії і контури особи.

  КОМУ ОПРАВА «Котяче око» МОЖЕ НЕ ПІДІЙТИ?

  «Квадрат», «трапеція» – жінкам з цими формами слід більш уважно поставитися до процесу примірки і звернути увагу на ширину свого обличчя – якщо вона очевидна, тоді окуляр такої форми краще уникати, тому що оправа буде надмірно підкреслювати незграбність особи.

  «Коло» – тут, щоб обіграти «котяче око», доведеться трохи пограти з пропорціями – зібравши волосся наверх і відкривши лоб, ви допоможете очками виглядати на обличчі більш гармонійно.

  ДЛЯ КОГО «Котяче око» КАТЕГОРИЧНО НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ?

  «Серце» або «перевернутий трикутник» – мабуть, два типажу, володарки яких лише акцентують увагу на недоліках, якщо виберуть окуляри такої форми.

  окуляри котяче око

  ЯИМ КОЛЬОРАМ ВІДДАТИ ПЕРЕВАГУ?

  Колір оправи має не менш важливе значення, ніж її форма.

  Традиційні відтінки: прозорі, які якраз знаходяться на піку моди, бежеві, чорні, коричневі, білі, рогові. Вони немов трохи «приглушують» грайливість «котячого ока», надаючи образу більшої серйозності і благородства.

  Анімалістичні: забарвлення рептилій, хижий і тваринний принти, які на сьогоднішній день є найбільш ультрамодними. Такі окуляри стають центральним аксесуаром образу і привертають увагу оточуючих.

  Кольорові: насичені відтінки всіх кольорів веселки виглядають не настільки зухвало, як попередній варіант, але також надають образу яскравості і ексцентричності.

  окуляри котяче око

  ЯК ОБІГРАТИ ЦІКАВИЙ ДЕКОР?

  Декор оправи «котяче око» можливий, але тут дуже важливо не переборщити. Форма окуляр сама по собі дуже цікава, тому зайві деталі можуть перетворити вишуканий аксесуар в звичайний ширпотреб.

  Тиснення, ліплення і візерунок: безумовно мають місце бути, головне, щоб вони гармоніювали з кольором оправи і грали лише другорядну роль.

  Аплікації з пір’я, листя, страз: дуже сумнівна затія, більше підходить для сценічних образів або червоної килимової доріжки. У житті подібних експериментів краще уникати.

  Ви можете купити сонцезахисні окуляри котяче око в наших салонах оптики Прозорість, та ще і великий вибір коригуючих окулярів цієї форми і бути впевненими в бездоганності свого образу, адже у нас представлені тільки наймодніші і красиві моделі!

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийКому підходять окуляри «Котяче око»?
 • tsvetnye-kontaktnye-linzy1-800x405.jpg

  Найчастіші запитання про контактні лінзи

  З якого віку можна носити контактні лінзи?

  Для початку носіння контактних лінз не існує вікових обмежень. Головне, скоріше, полягає в готовності до відповідального догляду за ними. Більшість людей можуть почати носити контактні лінзи в підлітковому віці, а деякі і раніше. Поговоріть зі своїми батьками і проконсультуйтеся з фахівцем, який допоможе зрозуміти, чи підходять вам контактні лінзи.

  Чи зручні контактні лінзи?

  Правильно підігнані контактні лінзи повинні бути зручними, і більшість сучасних м’яких лінз зроблені з повітропроникних, насичених вологою матеріалів.

  Чи можуть лінзи загубитися за оком?

  Ні. Загубитися за оком для контактних лінз неможливо фізично. Ваше око покриває мембрана, яка з’єднується з повіками зсередини, тому лінзи не можуть загубитися за оком.

  Чи можуть контактні лінзи прилипнути до очей?

  Контактні лінзи не можуть прилипнути до ока, якщо ви дотримуєтеся рад оптометриста по носінню, зняттю та догляду. Щоб освоїти знімання лінз, потрібно просто трохи терпіння і практики. Не забувайте знімати лінзи перед сном, а якщо відчуваєте, що вони сухі, перш ніж вийняти використовуйте зволожуючі краплі.

  Чи можуть контактні лінзи випасти з очей?

  Правильно підібрані лінзи повинні залишатися на місці. У рідкісних випадках зміщення лінзи потрібно кілька разів моргнути, і вона повинна повернутися в правильне положення. Можна також злегка помасажувати повіку, щоб допомогти лінзі встати на місце, або, вимивши руки, поправити її пальцем.

  Чи можуть контактні лінзи подряпати очі?

  Подібна проблема може виникнути з контактними лінзами, проте це дуже малоймовірно. Найбільш поширені порушення здоров’я очей пов’язані з поганим підбором лінз або невиконанням рекомендацій оптометриста по догляду і носіння.

  Якщо ви відчуваєте будь-який незвичайний дискомфорт в очах або зміну зору, коли на вас надіті контактні лінзи, негайно зніміть їх і повідомте про це спеціалісту.

  Чи потребують очі в регулярному відпочинку від контактних лінз, щоб «подихати»?

  Більшість сучасних м’яких контактних лінз зроблені з дихаючих матеріалів. Ви можете надягати контактні лінзи кожен день, якщо тільки оптометрист не дав інших вказівок. Уточніть графік щоденного носіння у спеціаліста.

  Чи можуть контактні лінзи погано впливати на очі?

  За умови, що ви прямуєте вказівок оптометриста по заміні та чищенню, а також регулярно проходите медичні огляди, контактні лінзи є безпечним способом корекції зору.

  Чому мені потрібен рецепт на контактні лінзи?

  Фахівець з контактної корекції зору перевірить ваш зір і призначить вам відповідні контактні лінзи, що відповідають формі ока, потребам в корекції зору і способу життя.

  Крім того, ви маєте потребу в регулярних оглядах, оскільки ваш зір і здоров’я очей з часом може змінюватися.

  Рецепт на контактні лінзи відрізняється від рецепта на окуляри?

  Так. Інформація в рецепті на контактні лінзи відрізняється від інформації в рецепті на окуляри. Рецепт на контактні лінзи додатково містить тип лінз, графік заміни і базову кривизну, яка служить для визначення відповідності лінзи вашим очам, а також діаметр, який використовується для індивідуального підбору ширини лінз.

  Як отримати рецепт на контактні лінзи?

  Почніть із запису на прийом до спеціаліста з контактної корекції зору. Підбір перших контактних лінз займе трохи більше часу, ніж регулярний огляд очей, тому обов’язково повідомте про свою зацікавленість в контактних лінзах. У більшості випадків десь через тиждень вам буде потрібно прийти на другий прийом, щоб перевірити правильність призначення, тому під час першого прийому запитаєте, чи не потрібно відразу записатися на наступні прийоми.

  Що таке базова кривизна?

  Базова кривизна – це вигин задньої стінки контактної лінзи. Вона використовується для зіставлення кривизни лінзи з очима, щоб забезпечити найзручнішу для вас підгонку.

  Що таке діаметр?

  Діаметр – це відстань поперек поверхні лінзи від краю до краю. Необхідний Вам діаметр контактної лінзи визначить оптометрист.

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийНайчастіші запитання про контактні лінзи
 • Тренди-сезону-2019.jpg

  Тренди сезону 2019

  В 2019 році виділяють 4 стилі.

  БОХО – богемський шик. Круглі форми окулярів з етнічними, романтичними мотивами.

  МОРСЬКИЙ ШИК – наявність смужок як декору, поєднання елегантності і протиріч. Прості, натуральні матеріали з елементами синього та голубого кольору (навіть лінзи).

  БОДІПОЗИТИВ – легкі, зручні, функціональність переважає над естетикою, невеликі розміри, що дозволяє носити в кармані.

  В РИТМІ РЕПУ – яскраві, красиві, звертають на себе увагу, включають елементи жовтого та червоного кольору.

  Кольора

  Інститут Пантона оголосив в 2019 році 12 нових модних кольорів. На першому місці кораловий. В тренді залишається червоний колір (шотовський) синій колір також актуальний. На четвертому місці зелений мох. Особливо німці полюбляють зелений колір лінз. В цьому році в тренді коричневий колір (тофі) який рідко буває в моді. Використовується як елемент оздоблення (під черепаху).

  Форми

  В моді люба форма, але в топі круглі. Також великі форми в пів лиця (мода 80-х років) не вийшли з моди авіатори як для чоловіків так і для жінок.

  Акценти

  Сучасні технології дозволяють прикрасити окуляри

  • Принти – тваринні, етнічні, квіткові, дивні візерунки
  • Геометрія – 8, 6, 3 кутники, одна форма вписана в іншу

  Комбінації

  Просто пластик чи метал не цікаво. Використовують різноманітні поєднання – аж до вкраплень граніту. Поєднання дерева та шкіри, дерева та металу, поєднання не поєднаних кольорів. Грубий, невідшліфований пластик під метал, метал під пластик.

  Окуляри в тренді!!!

  Окуляри потрібні всім!!!

  По матеріалам ХХІ міжнародного оптичного форуму.

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийТренди сезону 2019
 • modnye_ochki-1-1.jpg

  Модні окуляри 2019-2020 – незамінний аксесуар для стильних жінок

  Сьогодні жінка, створюючи свій неповторний стиль, повинна враховувати найменші деталі, звертати увагу на кожен елемент свого образу, вибирати оригінальні і модні комплекти на кожен день і для особливого випадку.

  Серед таких, на перший погляд, дрібних, але, як нам здається, важливих деталей образу сучасної жінки, знаходяться модні окуляри 2019-2020, які сьогодні є незамінним атрибутом впевненості і хорошого смаку будь-якої жінки.

  Модні окуляри 2019-2020, зокрема модні сонцезахисні окуляри і модні окуляри для зору зможуть не тільки підкреслити ваш стильний і неповторний лук, а й вбережуть ваші очі від впливу ультрафіолету, а в разі, коли ви купуєте модні окуляри для зору, дбайливо лікуватимуть і коригувати ваші очі, не доставляючи дискомфорту через жахливу форми.

  Вибираючи модні окуляри 2019-2020, радимо звернути увагу не тільки на модні оправи окулярів, але і на якість скла, якими оснащені модні жіночі окуляри від сонця і модні окуляри для зору.

  Радимо вибирати модні жіночі окуляри, розглядаючи не тільки варіанти з глянцевих журналів, а й враховувати, які модні жіночі окуляри вам підійдуть за формою особи, стилю гардеробу, і їх особливостей.

  Іноді модні жіночі окуляри можуть підійти вам за формою лиця, але виглядати безглуздо через несумісність вашого стилю одягу і стилю підібраного аксесуара.

  Ці моменти при виборі окулярів також варто враховувати, щоб ви могли відчувати себе відмінно.

  Ми вирішили підготувати для вас невеликий інформаційний огляд на тему «Жіночі окуляри 2019-2020», а також запропонувати вам фото ідеї, які модні окуляри 2019-2020 вибрати.

  Модні жіночі окуляри 2019-2020 – нові тренди, які зроблять вас чарівною.

  Відразу ж відзначимо, що модні окуляри з’явилися не в сучасній модній індустрії, а дуже давно, і прийшли до нас ще з давніх часів.

  Точних підтверджень, де саме з’явилися модні сонцезахисні окуляри і окуляри для зору немає, але все ж відомо, що перші сонцезахисні окуляри з кісток носили в Азії, Америці, а окуляри для зору зробили швидше за все в Італії, і створення їх приписують Сальвінія Д’Армате .

  Звичайно ж, модні окуляри того часу не були настільки різноманітними, як тепер, але стояли вони в ті часи не мало, і дозволити собі їх могли одиниці.

  Згодом модні жіночі окуляри стали доступними і порівняно недорогим аксесуаром, тому зараз модні жіночі окуляри може придбати кожна представниця прекрасної статі.

  Модні окуляри в роговій оправі – звичні, але все ще затребувані варіанти окуляр.

  Ті чи інші характеристики оправи і визначають, наскільки модні жіночі окуляри перед вами.

  Модні окуляри 2019-2020 в роговій оправі – не нова тренд, але це не заважає їм бути цікавими для жінок.

  Будь-то класичні за формою модні окуляри в роговій оправі, витягнуті модні жіночі окуляри або ж ультрамодні окуляри для жінок в формі краплі, масивна оправа робить їх яскравими, вражаючими і добре доповнюють ваш модний образ в молодіжному або вуличному стилі.

  Вибирайте модні окуляри з масивною оправою з великої різноманітності варіантів, щоб вибрати для себе ідеальну форму і забарвлення очок.

  Розглядаючи модні окуляри в оптиці, радимо приміряти ту чи іншу модель перед великим дзеркалом, щоб ви могли оцінити, наскільки сподобалися сонцезахисні окуляри або окуляри для зору підходять вам, як за формою лиця, так і за стилем одягу.

  Модні окуляри 2019-2020 круглої форми – незвично … і не для кожної красуні …

  Відразу ж відзначимо, що модні жіночі окуляри круглої форми підійдуть не кожній жінці, адже кругла форма вельми вимоглива до стилю і рис жіночої зовнішності.

  Круглі модні окуляри можуть мати більшу, або навпаки витончену оправу, бути металевими або пластиковими, мати різноманітні скла, зокрема прозорі, чорні, коричневі, дзеркальні, а також скла тих чи інших відтінків.

  Стилісти називають модні окуляри круглої форми найактуальнішими окулярами 2019-2020. Напевно, тому цей модний тренд з упевненістю використовують зірки.

  Модні окуляри в стилі оверсайз – великі сонцезахисні окуляри і окуляри для зору рулять!

  Навздогін модним напрямками в одязі дизайнери взяли на озброєння стиль оверсайз для створення такого потрібного і незамінного аксесуара, як модні жіночі окуляри.

  Такі модні окуляри оверсайз додадуть образу дівчини трошки інфантильності, а жінку зможуть навіть омолодити завдяки оригінальному варіанту оправи і великої величиною лінз.

  Давай політаємо! Модні жіночі окуляри 2019-2020 авіатори.

  Далі в нашому огляді модні окуляри для жінок з незвичайною назвою авіатори, або ж більш відомим – краплі.

  Перед вами модні окуляри, які з року в рік утримують свою популярність. При цьому модні жіночі окуляри щороку стають більш цікавими та оригінальними завдяки старанням розробників.

  Яскраві, прозорі, чорні або дзеркальні модні жіночі окуляри авіатори з оригінальною оправою будуть невід’ємною частиною стильних образів цього літа, тому найближчим часом ви просто зобов’язані вибрати свої модні окуляри краплі в металевій оправі.

  Бережіть очі і будьте в тренді! Модні сонцезахисні окуляри 2019-2020 років.

  Не можна не відзначити модні сонцезахисні окуляри 2019-2020, які цього літа стануть незамінними, як для вашого стилю, так і для ваших очей.

  Модні сонцезахисні окуляри 2019-2020 в яскравих відтінках зможуть доповнити самі насичені літні комплекти одягу.

  Одягнувши модні окуляри від сонця, ви завжди будете на хвилі позитиву і гарного настрою, яку б форму ви не вибрали.

  Модні окуляри від сонця з великої або витонченою металевою оправою, яскраві тренди оправ з формою «котяче око», незвичайні модні окуляри оверсайз і т.д. – не бійтеся експериментів і будьте цього літа надзвичайно привабливими для всіх оточуючих.

  Незвичайні модні окуляри 2019-2020 – найоригінальніші тренди.

  Крім традиційних трендів, виробники окулярів пропонують модні окуляри, незвичайні за формою оправи та оформлення стекол.

  Такі модні окуляри будуть захоплювати вас, і дарувати вам чудові нотки елегантності, креативності та неординарності.

  Серед незвичайних окулярів дизайнери представили модні сонцезахисні окуляри омбре, стильні окуляри «котяче око», модні окуляри в футуристичному вирішенні.

  Такі модні окуляри допоможуть підкреслити стильні літні комплекти, вечірні та щоденні сукні, модні пляжні луки і приголомшливо ефектні образи в офіс.

  Модні окуляри для зору 2019-2020 вже не вирок …

  Ще недавно окуляри були сущим покаранням для тих, у кого присутні проблеми із зором.

  Для багатьох окуляри для зору асоціювалися з неповноцінністю, а до людей, на обличчі яких були окуляри, ставилися з якоюсь причіпкою.

  Завдяки старанням виробників тепер люди з проблемами зору, зокрема на короткозорість, далекозорість можуть носити красиві і модні жіночі окуляри, і виглядати гламурно, елегантно і бути в тренді.

  Модні окуляри для зору з’являться в товстих оправах, популярними будуть окуляри-хамелеони, модні окуляри краплі, і модні жіночі окуляри без оправи.

  Все вище згадані оправи окулярів прикрасять модні окуляри для зору 2019-2020, вдихнувши нового змісту в таке необхідне і важливе для погано зрячих пристосування.

  А зараз …

  Фото колекція модних окулярів 2019-2020 році.

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийМодні окуляри 2019-2020 – незамінний аксесуар для стильних жінок
 • tmb_172461_7275.jpg

  Як стежити за зором дитини?

  Про здоров’я треба думати і підтримувати його змолоду. На відміну від дітей, дорослі розуміють всю важливість цієї прописної істини. Їх завдання – роз’яснювати своїм чадам, як відрізняється якість життя здорових і хворих людей. Діти повинні розуміти, що можливість бачити – це щастя, безцінний дар. Його не можна сприймати як даність, а потрібно цінувати і берегти. Без якісного зору неможливо насолоджуватися красою навколишнього світу і повноцінно жити.

  З яких причин у дітей погіршується зір?

  В останні роки проблеми із зором дуже часто виникають у молодшого покоління. Можна сказати, що захворювання очей «помолодшали», причому значно. Раніше скарги на погіршення зору в основному надходили від зрілих і літніх людей. А зараз на прийомі у окулістів все частіше можна зустріти дітей. За якими ж причинами втрачається здатність якісно бачити? Існують наступні фактори:

  1. Спадковий. Якщо у мами чи тата поставлений діагноз міопія, астигматизм, будь-яке інше очне захворювання генетичної природи, то це є істотним підставою для негайного відвідування з дитиною окуліста. Дані хвороби можуть послужити причиною поганого зору у дітей. Відвідуючи лікаря регулярно і виконуючи всі приписи, можна уникнути розвитку патології зорової функції.

  2. Велике напруження очей. У дитячому садку, в школі у дітей дуже інтенсивні зорові навантаження. Через перевтоми органів зору у дитини з’являються різні проблеми, пов’язані з очима. Навчальні шкільні та дошкільні програми дуже складні, тому навантаження постійно зростають, а зір при цьому погіршується.

  3. Надмірне захоплення комп’ютером і переглядом телевізора. Ваша дитина часто тре очі? Зверніть увагу, чим він займається на дозвіллі. Ігри на комп’ютері і тривалий перегляд телепрограм – одні з найбільш популярних «ворогів» зору. Наслідком неправильного проведення часу може стати розвиток у дитини міопії.

  4. Дефіцит вітамінів, необхідних для підтримки якісного зору. Нестача фолієвої кислоти, цинку, заліза, вітамінів A, B, D проявляються больовими відчуттями в області очей. При яскравому світлі дитина примружується, а в темряві практично не бачить.

  Причин, що впливають на порушення зорової функції в юному віці, безліч: читання, захворювання хребетного стовпа, недолік фізичної активності, відсутність ранньої профілактики і лікування виникла патології. Основними передумовами до розвитку проблем із зором вважаються непристосованість очей дитини до зростаючим навантаженням і недотримання гігієни зору.

  Як впливають комп’ютери, телефони і електронні книги на зір дітей?

  Діти проводять стільки часу за моніторами комп’ютерів, телефонів, планшетів, що дорослі повинні розуміти про можливість наслідків для очей у їх синів або дочок. Питань на цю тему безліч. Як впливають на очі мерехтливі екрани? Чи може через тривале перебування за комп’ютером погіршиться зір? Як уберегти дитину від випромінювання, яке дає сучасна техніка?

  Чимало діток «посадили» свій зір через байдужого і безвідповідального ставлення мам і тат. Для дорослих дуже зручно дати малюку в руки планшет і позбавити себе від турбот про чадо. Так як комп’ютер містить неймовірну кількість барвистих ігор і програм для дітей, то дитина швидко втягується в процес, а потім починає вимагати дати йому «іграшку».

  Робота на комп’ютері займає перше місце серед зорових навантажень. Перш ніж дозволити своєму чаду проводити час перед монітором, дорослі повинні враховувати наступні рекомендації по використанню електронних гаджетів:

  1. Не варто занадто рано допускати дітей до техніки. Зволікайте цей момент якомога довше. Заборонено користуватися комп’ютерами дітям молодше трьох років.

  2. Кількість часу, проведеного перед монітором, має визначатися в залежності від віку дитини. Дітям до 5 років – 15 хвилин, до 7 років – 20-25, в 8 років – 40 хвилин, старше 8 – 1,5 години.

  3. Забезпечте дистанцію між дитиною і екраном. Навчайте дітей правильної експлуатації комп’ютера, телефону, планшета. Не забувайте нагадувати про поставу.

  4. Не купуйте дітям планшети, смартфони з маленькою діагоналлю. Вони занадто навантажують зорові органи. Віддавайте перевагу якісній техніці.

  Телевізори та монітори по-різному впливають на зір. Найбільш нешкідливим вважається телевізор, потім монітор комп’ютера, найнебезпечнішими є планшет, смартфон і електронна книга. Цей ланцюжок вибудувана у напрямку зниження величини діагоналі. Діти не вміють контролювати необхідну відстань від екрану до очей, вони наближають дрібну техніку на-віч, ніж знижують свій зір.

  Очі дитини під час читання: що потрібно знати?

  Дуже важливим залишається питання, як впливає читання на зорову функцію. На другому місці по навантаженнях на зір варто саме це заняття. Під час читання відбувається напруга акомодації. М’язам очі потрібно напружуватися, щоб рухати очі по рядках. А очні яблука переміщаються не плавно, а стрибкоподібно.

  Щоб очі не сильно втомлювалися під час читання, варто дотримуватися певних умов:

  1. Текстові параметри (шрифт, інтервал між рядками, колір тексту). Ці показники повинні бути оптимальними для сприйняття.

  2. Правильне освітлення. Читання повинно проходити при хорошому світлі, щоб очі зайвий раз не напружувалися.

  3. Поза під час читання. Потрібно пояснити дитині, що тримати книгу і сидіти потрібно правильно.

  Щоб зменшити навантаження на зорові органи, рекомендується використовувати книжкову продукцію тільки високої якості. Вибираючи друковане видання, звертайте увагу, на якому папері воно виконано. Особливо, якщо ви купуєте книги для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

  Діти повинні читати тільки в сидячому положенні, заборонено лежати, відкривати книгу в транспорті. Краще, якщо дитина буде сидіти за столом, злегка нахилившись. Книгу потрібно тримати на відстані від очей не менше 30 см.

  Те ж саме стосується і електронних книг. Виробники роблять книгу так, що по сприйняттю вона наближена до звичайної книги. Тому і навантаження на зір нічим не відрізняється від прочитання друкованих видань. В електронних носіях є функція збільшення розміру шрифту і його типу, що дає можливість читати з великим комфортом для очей. Рідери набувають все більшої популярності у молоді.

  Які сигнали говорять про те, що потрібно звертатися до офтальмолога?

  Своєчасно виявлені проблеми в здатності якісно бачити і адекватно призначене лікування, позбавляють від багатьох труднощів в майбутньому не тільки дитини, але і його сім’ю. Медики радять мамам і татам вести на прийом до окуліста свого малюка якомога раніше. Навіть самий уважний педіатр може пропустити патології зору у малятка. Профільний фахівець виявить наявність відхилення і дасть докладні рекомендації щодо лікувальної терапії.

  Є затверджений план обстежень дитини у офтальмолога, не варто нехтувати його дотриманням. Перший похід до лікаря відбувається через тридцять днів після народження малюка. Ця процедура допомагає виявити вроджену катаракту, глаукому.

  Коли ж батькам необхідно в терміновому порядку звертатися до лікаря:

  • якщо у дитини є боязнь світла;

  • в разі нависання повік в момент закривання очей (птоз).

  Наступний візит повинен відбутися в 3 місяці і на півроку. Особливо він важливий для недоношених дітей і дітей, що мають відхилення у розвитку. Також варто бути уважними в разі, коли члени сім’ї користуються засобами, що коректують зір. Також необхідний візит до офтальмолога, якщо у кого-то з родичів косоокість, астигматизм (викривлення рогівки) або поганий зір.

  Дорослим потрібно реагувати на такі тривожні прояви у своїх діток, навіть якщо ви регулярно відвідуєте окуліста:

  • дитина скаржиться на болі в голові, очах, коли він щось розглядає.

  • син або дочка наближають розглянутий предмет близько до обличчя.

  • малюк часто мружить погляд або тре очі. Каже, що зображення каламутне, розпливчасте або двоїться.

  На превеликий жаль, у багатьох дітей зорові проблеми виявляються тільки перед вступом до школи. На той час деякі захворювання стає важко вилікувати, а буває, що і неможливо.

  Чому не варто забувати про профілактику?
  Якщо батько відповідальний, то він буде піклуватися про своє чадо і його майбутньому. Найбільш важливими клопотами є ті, які пов’язані зі здоров’ям дітей. В наш час питання якісного зору має величезну популярність. З огляду на використання комп’ютерної техніки і складні навчальні програми, потрібно регулярно проводити профілактичні заходи, що оберігають дітей від виникнення очних захворювань.

  Пропонуємо ознайомитися з головними порадами офтальмологів:

  1. Забезпечте дитині повноцінний раціон. Харчування має бути різноманітним і збалансованим, багатим вітамінами і мінералами. Малюкові корисно пити багато чистої води.

  2. Уникайте інтенсивних навчальних навантажень. Нехай дитина робить перерви на відпочинок.

  3. Створіть правильну освітленість в кімнаті і на робочому місці. Розташовуйте меблі так, щоб було якомога більше денного світла.

  4. Навчіть дитину вправам для очей. Поясніть, що їх потрібно робити регулярно.

  5. Обмежуйте час перебування перед телевізором і комп’ютером.

  Слідкуйте за тим, щоб малюк дотримувався правил особистої гігієни: не чіпав очі брудними руками, користувався сонцезахисними окулярами. Не забувайте – діти повинні частіше і довше перебувати на свіжому повітрі. Дві години, проведених на вулиці, забезпечують малюкові повноцінний розвиток і здоров’я. Головне в профілактиці – дотримуватися системний підхід, безперервність, тільки в такому випадку можна домогтися гарних результатів. Любіть своїх дітей і дбайте про їх здоров’я.

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийЯк стежити за зором дитини?
 • 104738_49542-700x700.jpg

  Що краще носити взимку: окуляри чи контактні лінзи?

  Який спосіб корекції краще вибрати взимку: окуляри чи контактні лінзи?

  Це питання часто хвилює людей з поганим зором. Контактні лінзи зручні тим, що їх можна носити в будь-яку пору року і під час занять будь-яким видом спорту. Особливо м’яка оптика актуальна в зимовий час для тих, хто любить кататися на сноуборді, лижах, ковзанах.

  Займатися такими видами спорту в окулярах – небезпечно, адже вони можуть зламатися або розбитися та принести шкоди очам. Окрім того, лінзи з твердою оптикою зимою запотівають, що викликає додатковий дискомфорт.

  Ще важливо зауважити, що в сонячну погоду, особливо в горах, під час катання на лижах, необхідно обов’язково одягати сонцезахисні окуляри, щоб захистити очі від шкідливого УФ-випромінювання. Користувачі лінз без проблем можуть це зробити, чого не скажеш про тих, хто носить окуляри для зору.

  Як користуватися контактними лінзами в зимовий період, коли дуже низька температура?

  Ніяких особливих обмежень щодо носіння контактних взимку не існує. Єдине правило щодо занять спортом в горах: краще використовувати лінзи з УФ-фільтром разом з сонцезахисними окулярами, а також не забувати одягати захисну маску.

  Якщо говорити про низькі температури, то використання лінз в цих умовах виправдано та абсолютно безпечно. Оскільки температура поверхні ока приблизно 35 градусів, тому контактна лінза весь час знаходиться в “теплому” стані. Крім того, підтримання необхідної температури забезпечується морганням, в результаті чого лінза постійно омивається теплою слізною рідиною. Контактні лінзи не схильні до замерзання або деформації в умовах холоду.

  При цьому необхідно забезпечити належне зберігання лінз в умовах низьких температур. Для підтримки оптимальної температури краще покласти їх в тепле місце – термопакет чи спальник. У випадку зниження температури контактних лінз до 0 Сº, висока ймовірність кристалізації води в лінзах, що призведе до їх пошкодження. Необхідно стежити за температурним режимом, який повинен бути не нижче +4 і не вище +45 градусів С º.

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийЩо краще носити взимку: окуляри чи контактні лінзи?
 • devushka_model_ryzhevolosaya_lico_glaza_ochki_2560x1600.jpg

  Як правильно вибрати оправу для окулярів?

  Останнім часом окуляри все частіше використовуються багатьма людьми не тільки як засіб корекції зору, але і як модний аксесуар, доповнення до образу. Один з основних пунктів, на які варто звернути увагу при підборі окулярів, це – підходяща оправа. Вона повинна бути не тільки красивою, але і обов’язково зручною, особливо, якщо окуляри необхідно носити постійно.

  Для багатьох з нас найбільш важливим аспектом при виборі оправи, є те, як вони виглядають на обличчі. Безперечно, якщо час дозволяє, то можна переміряти всі або, принаймні, вподобані оправи, представлені в оптичному салоні. Можна також запросити з собою друзів, щоб вони допомогли зробити правильний вибір.

  Але як бути, якщо часу мало, а друзі не змогли скласти групу підтримки? До того ж практика шопінгу вчить нас тому, що чим ширше асортимент, тим важче зробити вибір. Для таких ситуацій існує кілька нескладних правил, за допомогою яких Ви заздалегідь зможете звузити свій вибір, а значить і істотно скоротити час вибору оправи.

  По-перше, при виборі оправи ви повинні звернути увагу на наступне:

  Оправа повинна відповідати «родзинці» у зовнішності. Наприклад, під блакитний колір очей найкраще підійде блакитна оправа, або оправа з блакитними вставками.
  Форма оправи повинна бути протилежною до форми Вашого обличчя.
  Розмір оправи повинен бути співвідносним з розміром обличчя.
  Далі, необхідно визначити Вашу форму обличчя, а також кольорову гамму та матеріал, з якого виготовлена оправа.

  Оправа і форма обличчя

  Кругле обличчя
  Кругле обличчя має вигнуті лінії, ширина і довжина приблизно рівні, кути відсутні. Для того щоб візуально подовжити і зменшити обличчя по ширині, спробуйте прямокутну вузьку оправу з малопомітним переніссям для того, щоб візуально розширити очі. Для такого типу обличчя найкраще підійдуть оправи, у яких ширина окуляра більше ніж його висота.

  Овальне обличчя
  Овальне обличчя вважається ідеальним завдяки збалансованості пропорцій. Щоб не порушувати цей ідеальний природний баланс, слід вибирати оправу, розмір якої відповідає ширині найширшої частини обличчя.

  Видовжене обличчя
  Для подовженого обличчя характерна довга вузька лінія щік та видовжений ніс. Для того щоб візуально «зробити» таке обличчя більш коротким та пропорційним, обирайте оправу з більшою висотою ніж шириною окуляра і низьким переніссям. Також добре виглядатимуть різні візерунки та декоративні елементи на дужках оправи.

  Трикутне обличчя (основою донизу)
  Для цього типу обличчя характерні вузький лоб та широке підборіддя. Тому для виділення (візуального розширення) верхньої частини обличчя обирайте оправу з контрастними вставками на верхній частині окуляра. Так звані «котячі» оправи дуже добре пасуватимуть до такої форми обличчя.

  Трикутне обличчя (основою догори)
  Таке ообличчя характеризується широким чолом і вузьким підборіддям. Для візуального зменшення верхньої частини обличчя обирайте оправу, у якої окуляр розширюються донизу. Найкраще підбирати оправу більш світлих відтінків, виготовлену з легких матеріалів. Безободкова (гвинтова) оправа пасуватиме якнайкраще, створюючи ефект прозорих, невагомих окулярів.

  Ромбоподібне обличчя
  Ця форма обличчя зустрічається досить рідко. Для такого типу обличчя характерне звуження в області очей та підборіддя з розширенням у зоні вилиць (рос.- скул). У цьому випадку перед оправою буде в першу чергу стояти завдання виділити очі та приховати лінію вилиць. Для цього необхідно вибрати оправу, акцент якої зосереджено на лінії брів. Також такому типу обличчя підійдуть оправи овальної і «котячої» форми.

  Квадратне обличчя
  Цей тип особи характеризується широким підборіддям і чолом. Для подовженнятазгладжуваннякутів такого обличчянайкращимистанутьвузькіовальні і прямокутніоправи. Для такого типу обличчя підійдуть оправи, у яких ширина окуляра більша за висоту.

  Як вибрати колір оправи?
  Для того щоб легше визначити свій «колірний тип», необхідно зрозуміти кілька базових правил:

  Кожна людина за кольоровою характеристикою належить або до холодної (блакитної), або до теплої (жовтої) кольорової гами.
  Будь-яка людина виглядає найпривабливіше в одязі та аксессуарах своєї власної гами.
  Оправа або сонцезахистні окуляри також повинні відповідати цьому (власному) колірному типу.
  Також корисно знати, що до основних факторів, які визначають колірний тип, відносяться колір шкіри, очей та волосся.

  Колір шкіри
  Колір шкіри є самим основним з чинників, що визначають колірний тип людини. У людей з «холодним» типом шкіра, як правило, має блакитний або світло-рожевий відтінок. Ті, в кого «теплий» тип, мають шкіру «персикового» або «кремового» кольору. «Оливкова» шкіра відноситься до холодної гами, тому що являє собою оптичну суміш блакитного і жовтого.

  Колір очей
  Колір очей впливає на визначення кольорового типу значно менше, ніж колір шкіри. Крім того, колір очей значно відрізняється залежно від освітленості і навколишніх умов. Так, наприклад, в залежності від освітлення, блакитні очі можуть здаватися практично фіолетовими (холодна гама) і блакитно-сірими (тепла гамма).

  Колір волосся
  Колір волосся також може належати до теплої чи холодної колірної гами. Яскравий блонд, платиновий, блакитно-чорний, білий, темно-рудий розглядаються як холодні кольори. Теплі кольори включають в себе золотий блонд, коричнево-чорний, золотисто-чорний, морквяний і сірий.

  Який колір оправи вибрати відповідно до власного типу?
  Для холодної гамии найкраще підійдуть оправи таких кольорів: чорний, сріблястий, рожево-коричневий, сіро-синій, пурпуровий, рожевий, блакитний, нефритовий або темний бурштиновий.

  Для теплої гами підійдуть жовтий, колір хакі, золотий, мідний, персиковий, оранжевий, кораловий, яскраво-червоний і насичений блакитний.

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийЯк правильно вибрати оправу для окулярів?
 • aveo.jpg

  AVEO – бальзам для втомлених очей

  Чи знаєте Ви, що більше ніж 30 тисяч раз на день вашим очам доводиться переналаштовуватись на різні зорові задачі. Якщо на протязі дня  ви працюєте за ноутбуком, спілкуєтесь по телефону, читаєте, знаходитесь за кермом – вам доводиться переводити погляд з поблизу вдалину. Це справжній стрес для очей!

  Як наслідок – головний біль, постійна втома очей, розмите зображення. Чи це вам відомо? Хочете цьому запобігти? Тоді влаштуйте своїм очам релакс-терапію.

  Aveo – це справжня відпустка для ваших очей. Окулярні лінзи з функцією релаксації зору ефективно запобігають проявам втоми саме тоді, коли вам потрібно виконувати завдання на різних зорових відстанях. Aveo – для свіжих, відпочивших та привабливих очей. Кожного дня. В будь-якій ситуації.

  ПЕРЕВАГИ

  • Спокійний ненапружений зір впродовж дня;
  • Підтримка природного руху очей, запобігання зорового напруження та перевтоми при частій зміні погляду зблизька вдалину.
  • Відмінні зорові враження та гострота зору.

  Для того, щоби однаково добре бачити предмети, що знаходяться на різних відстанях, очам потрібна постійна адаптація, так звана аккомодація. Підтримуючи аккомодацію у 0,5 дптр., Aveo гарантує вам виключну чіткість та гостроту зору аж до краю лінзи, а також спокійний зір  без втомлених очей.

  Придбати лінзи AVEO або отримати консультацію щодо них ви завжди можете в одному з наших салонів за адресами:
  //prozorist.km.ua/#karta

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийAVEO – бальзам для втомлених очей
 • Contact-Lenses.jpg

  Жорсткі контактні лінзи: переваги та рекомендації

  Контактні лінзи вже давно використовуються для корекції зору. Вони мають безліч переваг перед окулярами: не псують зовнішність, не обмежують огляд, не натирають перенісся, не падають і не ламаються при заняттях спортом і т.д.

  Більшість людей вибирає м’які контактні лінзи, оскільки вони зручні і майже невідчутні. Однак у їх жорстких аналогів теж є свої переваги.

  Переваги

  Якщо раніше жорсткі лінзи виготовлялися з полиметиметаакрилата або скла, були незручними в користуванні й не пропускали кисень, то моделі сьогоднішнього дня набагато краще. Сучасні жорсткі газопроникні міні-окуляри виготовляють з матеріалів на основі силікону, завдяки чому проблема з доступом кисню до ока вирішена.

  В нових жорстких контактних лінзах (ЖКЛ) газопроникність навіть більше, ніж у м’яких.

  Крім гарної газопроникності жорсткі контактні лінзи володіють наступними переваги:

  • виготовляються з міцних матеріалів, завдяки чому відмінно тримають форму, менше мнуться під час моргання, в результаті зображення залишається стабільним;
  • не рвуться на відміну від м’яких, з ними простіше звертатися, особливо літнім людям;
  • більш стійкі до білкових відкладень, із-за чого можуть використовуватися довше, залишаючись при цьому безпечними;
  • не містять води, отже, не пересихають на спеці і при сильному вітрі;
  • виходять дешевше, завдяки довгому терміну експлуатації;
  • їх діаметр трохи менше рогівки, завдяки чому периферія рогівки краще забезпечується киснем і може омиватися сльозою.

  У деяких випадках рекомендується застосовувати саме ЖКЛ, оскільки вони забезпечують кращу гостроту зору і можуть виправити форму рогівки. Користь жорстких міні-очок в корекції вираженого астигматизму, пресбіопії, кератоконуса безсумнівна, при даних захворюваннях вони є кращими.

  Недоліки

  Незважаючи на всі позитивні якості ЖКЛ, у них є і недоліки:

  • менш комфортні в носінні, необхідно час, щоб адаптуватися до них, причому після перерви в носінні, доведеться звикати знову;
  • після носіння ЖКЛ очки в деяких випадках перестають допомагати, зір у них залишається низьким, картинка стає розпливчастим. Це відбувається з-за того, що вони трохи змінюють форму рогівки, однак якщо зняти ЖКЛ і не надягати кілька днів, гострота зору в окулярах відновиться;
  • підбирати ЖКЛ складніше, ніж м’які, тому вони повинні ідеально всістися в очах.

  З жорсткими лінзами потрібно звертатися дуже акуратно й дбайливо, дотримуватися всіх інструкцій і порад офтальмолога, щоб не завдати шкоди здоров’ю. Не варто купувати кольорові та карнавальні міні-окуляри без консультацій з лікарем.

  Незважаючи на те що вони призначені лише для зміни іміджу, неправильно підібравши їх, дуже легко пошкодити рогівку ока, занести інфекцію, що може призвести до кон’юнктивіту, запалення, набряку рогівки, зниження контрастності зору і навіть сліпоти.

  Також необхідно правильно доглядати за засобами для поліпшення зору. Не варто купатися в них, якщо в будинку тече жорстка вода. У ній міститься більше вапняного осаду, який є сприятливим середовищем для розмноження амеб.

  В результаті збільшується ризик виникнення акантамебного кератиту, який проявляється роздратуванням, біллю і втратою зору.

  Носіння міні-очок може призвести до пошкодження рогівки. Навіть при правильному догляді вони дряпають очі. Зазвичай, пошкодження заживають самі, проте в деяких випадках, доводиться тимчасово припинити носити лінзи.

  У контактних лінз користь і шкода співіснують разом, носити або не носити кожен вирішує сам для себе, щоб не помилитися з вибором, варто проконсультуватися з офтальмологом і підбирати лінзи тільки за призначенням лікаря.

  Підбір і носіння ЖКЛ

  ЖКЛ мають певну форму, яка практично не змінюється, тому підбір їх потрібно здійснювати дуже ретельно. Багатьох цікавить, як підбирають контактні лінзи самостійно. Зазвичай, понадіявшись на власні знання, люди купують ЖКЛ, які їм не підходять, погано сидять, постійно заважають.

  Щоб цього не сталося, краще звернутися до офтальмолога і пройти всебічне обстеження очей. На основі отриманих результатів, знайти ідеальні міні-окуляри буде простіше.

  Що стосується носіння ЖКЛ, тут головними питаннями є: як одягають і знімають контактні лінзи. Перед тим як надягти або зняти, необхідно вимити руки засобом, що не містить масел і пом’якшувальних добавок, тому що вони можуть забруднити їх.

  Витирати руки слід рушником, яке не залишає ворсинок. Нігті повинні бути чистими і бажано короткими.

  Надягати і знімати ЖКЛ рекомендується над рівною гладкою поверхнею, на якій буде легко відшукати лінзу, якщо вона впаде.

  Сам процес надягання виглядає наступним чином: потрібно взяти лінзу подушечкою вказівного пальця правої руки, увігнута поверхня повинна дивитися вгору, потім середнім пальцем правої руки слід відтягнути нижню повіку, а вказівним пальцем лівої руки – верхню повіку.

  Дивлячись на лінзу або власне відображення в дзеркалі наблизити ЖКЛ до центру рогівки і надіти її.

  Далі, потрібно повільно опустити повіки. Якщо лінза надіта не правильно, зображення буде розмитим, в даному випадку слід підкоригувати посадку пальцем через верхню повіку. На ліве око ЖКЛ надівається аналогічним способом.

  Зняти ЖКЛ можна двома способами:

  • необхідно нахилити голову над столом з серветкою, вказівний палець правої руки покласти в центр війкового краю верхнього століття, а вказівний палець лівої руки – центр війкового краю нижньої повіки. Притискаючи пальці до повік, почати рухати їх один до одного, з-за цього руху під лінзу попадає пухирець повітря, і вона випадає самостійно;
  • вихідне положення: над столом, слід помістити палець до зовнішнього куточка ока і почати тягти шкіру за напрямком до вуха, при змиканні повіки виштовхнуть ЖКЛ.

  Якщо лінза потрапить у верхню область ока, потрібно через віки змістити її на місце і зняти одним із способів, перерахованих вище.

  Варто купувати контактні лінзи дітям?

  У дитинстві при виникненні короткозорості деякі офтальмологи рекомендують і зовсім не використовувати засоби корекції зору. При використанні штучної оптики очні м’язи дитини перестають напружуватися, що призводить до погіршення зору.

  Проте в певних випадках без окулярів або контактних лінз не обійтися. Але що саме вибрати, ось в чому питання. Якщо дитина відповідальний, наводить порядок у своїй кімнаті без нагадування батьків, уміє піклуватися про себе, то йому можна призначити контактні лінзи для дітей.

  Якщо ж дитина воліє хаос порядку, велика ймовірність, що з доглядом за міні-окулярами дитина не впорається.

  Зазвичай дітям призначають міні-очки у віці 12-14 років, але якщо дитина 6-11 років здатний доглядати за ними самостійно, то йому можна їх дозволити. Для дітей найбільш зручними і безпечними є одноденні лінзи, за ними не потрібно ретельно доглядати, плюс вони менше дряпають рогівку.

  Правильно підібрати міні-окуляри для дитини може лише офтальмолог, до того ж лікар підкаже, які засоби корекції зору більше підходять дітям.

  читати далі...
  мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийЖорсткі контактні лінзи: переваги та рекомендації
мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийКорисна інформація