3016907-poster-glasses.jpg

Як часто треба перевіряти зір і змінювати окуляри?

Бажано перевіряти очі у оптометриста в оптиці або у офтальмолога в клініці раз на півроку. За цей час можуть відбутися зміни як в сітківці ока, так і із зором. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, помітили, що несподівано стали бачити гірше, не відкладайте похід до окуліста.

В чому перевага комп’ютерного обстеження зору перед звичайним розгляданням строчок?

Прилад, який пацієнти називають комп’ютером, насправді — авторефрактометр. Він визначає рефракцію вашого ока — заломлюючу силу його оптичної системи. Виходячи з даних, отриманих на апараті, лікар визначає, які у вас проблеми із зором, і вже тоді починає підбір пробних лінз за допомогою таблиць.

Коли і кому потрібні прогресивні лінзи?

Всім, хто колись був змушений щодня носити з собою 2 пари окулярів — для далі і для роботи поблизу. Сьогодні можна обійтися однією парою. Прогресивна лінза плавно міняє рефракцію: верхня її частина призначена для розглядання далеких об’єктів, нижня — для роботи на відстані 35-40 см від предмета (за комп’ютером, книгою). Скло як би поділено на дві частини, але оточуючим цей кордон непомітна. Звикнути до нових лінзам досить просто — для адаптації достатньо 1-2 дня. Максимальна різниця між верхньою і нижньою частиною лінзи — 3,5 діоптрії.

Чому при підборі окулярів з високими діоптріями оптики рекомендують витончені лінзи? У чому їхня відмінність від звичайних? Наскільки вони міцні?

Оптики називають витончені лінзи високоіндексних. Чим вище показник заломлення матеріалу, тим тонше виготовлена ​​з нього лінза. Найтонше мінеральне скло — з показником заломлення 1,9. З нього можна зробити досить тонкі лінзи навіть при сильній короткозорості (мінус15-18 діоптрій) — звичайні лінзи такої сили перетворюють господаря в інваліда з крихітними очицями за товстелезними скельцями. Та й поле зору такі окуляри звужують — високоіндексні же лінзи позбавлені цього недоліку. Єдиний мінус: мінеральне скло — досить крихкий матеріал, тому поводитися з такими лінзами треба дуже акуратно.

Коли у людини далекозорість, є інші виходи з схожій ситуації. Дизайнери пропонують вибирати невеликі оправи (при плюсових лінзах чим менше діаметр, тим тонше лінза). Або ж вставити в окуляри асферичні лінзи. У далекозорого в таких лінзах більше поле зору і відсутнє спотворення зображення, яке він відчуває в звичайних лінзах. Особливо зручні асферичні лінзи людям, страждаючим астигматизмом.

Які особливості варто враховувати, коли підбираєш окуляри для водіння машини?

Автомобілісту дуже зручні прогресивні лінзи: за кермом необхідно однаково добре бачити на всіх відстанях — і дорожні знаки, і зустрічний транспорт, і біжучий поруч з автомобілем собаку, і панель приладів.

Але вдень і вночі водієві знадобляться різні окуляри для водіння.

Щоб не засліплювали зустрічні фари, краще вставити в оправу лінзи з покриттям — вони менше блікуют. Ніяких затемнень, «дзеркалок», «хамелеонів» в темний час доби! А для водіння днем гарні поляризаційні лінзи. Вони покращують якість зображення при відбитому яскравому світлі — від гладкого мокрого асфальту, річки, мокрого капота автомобіля або лобового скла.

За кермом не варто носити тоновані лінзи з синім і фіолетовим відтінком: синій колір переломлюється перед сітківкою ока, і інші кольори, включаючи такі важливі для водія червоний-жовтий-зелений, виглядають неприродно. Вже якщо носити тоновані окуляри, то або зеленого, або коричневого відтінку: вони працюють як фільтр, «гасять» синій, інші кольори в них виходять більш контрастними, очей менше втомлюється.

І ще: скляні лінзи водіям не годяться. Цей матеріал при аварії може поранити осколками. За кермом — тільки пластик. Найміцніші його різновиди — полікарбонат та трайвекс. За таким лінзам можна бити молотком — не розіб’ються. Тільки от дряпається пластик легко, тому з такою парою потрібно звертатися акуратно.

Що вибрати, якщо я проводжу цілий день за комп’ютером?

Монітор, як і будь-який інший екран, випромінює насамперед синій колір, який, як ми знаємо, переломлюється перед сітківкою і стомлює очей. Тому в комп’ютер і телевізор корисно дивитися крізь коричневий фільтр — його так і називають «blue blocker». Дуже зручні скляні лінзи з легким бежевим відтінком. Можна зробити і пластикові лінзи з невеликим коричневим затемненням — достатньо 10%.

І навіть в самих правильних окулярах не можна працювати біля монітора по кілька годин без перерви, інакше око сильно втомлюється. Година попрацювали — обов’язково 10 хвилин відпочили. Не можете відійти від робочого місця — хоча б відведіть очі від екрана, подивіться вдалину.

Є думка, що при віковій далекозорості не варто поспішати надягати окуляри. Око швидко звикне до лінз, і дуже скоро буде потрібно збільшення діоптрій. Це правда?

Якщо вам доводиться відсувати книгу, щоб прочитати її, значить, у вас вже починається пресбиопия — вікова далекозорість. Від того, що ви будете відтягувати візит до лікаря, вона менше не стане.

Око — всього лише фотоапарат. Чарівний інструмент — зорові центри кори головного мозку. Якщо лікар виписав вам окуляри, мозок їх спробував і йому сподобалося, він буде намагатися повернутися до хорошого зображенню. І ви не зможете умовити його обійтися без допомоги. Якщо ви погано бачите — значить, пора змиритися з віком і носити окуляри. Зір не стане швидше погіршуватися від їх носіння — просто вам буде комфортніше.

Лінзи чи окуляри — на чому зупинитися?

На тому, в чому вам комфортніше. Але якщо ви користуєтеся контактними лінзами, краще завжди мати запасні окуляри. Навіть якщо ви носите найсучасніші сіліконгідрогелевие лінзи, все одно по суті це чужорідні тіла, які труть рогівку і можуть занести інфекцію. Тому не варто носити лінзи цілодобово — давайте очам відпочинок.

Які окуляри підійдуть людині, яка займається спортом? Чи є спеціальні окуляри для гірськолижників, дайверів? ..

Є. Окуляри для підводного плавання виглядають як традиційна маска — тільки всередині є спеціальні місця, куди можна вставити лінзи потрібних діоптрій. Дуже часто вони йдуть до таких маскам в комплекті. Точно так само виглядає маски з лінзами для велосипедистів, мотоциклістів, гірськолижників. В спортивну облягаючий велосипедну оправу теж можна поставити сонцезахисні лінзи з нестандартною кривизною.

Як правильно, враховуючи пропорції і форму обличчя, підібрати гарні окуляри? Чи допомагає комп’ютерна примірка?

Раніше існували стереотипи: круглого особі підходить одна оправа, квадратному — інша … Насправді окуляри як взуття — їх потрібно тільки міряти.

Не соромтеся просити про допомогу консультанта в торговому залі. Професіонал оцінить не тільки красу, а й важливі параметри: наприклад, чи на місці перенісся, чи правильно сидять носоупори, чи не дуже велика відстань від оправи до ока. Окуляри мають сидіти на переніссі і в жодному слчае не спускалася на кінчик носа (єдиний виняток — спеціальні окуляри-половинки для читання). Не завжди підходить та оправа, яку ви обрали сам. Наприклад, в гвинтову оправу не можна ставити лінзи мінус 5.

Комп’ютерна примірка — корисна річ: вона дозволяє побачити себе в обновці ще до виготовлення окулярів. Зазвичай послуга безкоштовна. За допомогою цього ж обладнання можна відцентрувати складні лінзи — асферические, прогресивні. Вони повинні розташовуватися точно навпроти зіниці ока.

Окуляри при серйозній далекозорості значно збільшують очі, а значить, і зморшки. Які оправи та лінзи допоможуть згладити цей ефект?

Краще вибрати лінзи асферичного дизайну. Очі в них не так сильно збільшуються. Допоможуть і лінзи з невеликим тонуванням, де верхня частина забарвлена ​​в будь-який приємний вам відтінок, а нижня — в ​​легкий рожевий. Такі окуляри маскують мішки під очима і зморшки.

Модні окуляри без оправи, де лінзи тримаються на одних винтиках і волосіні, дуже красиві, але незручні: доводиться їх без кінця підкручувати. Що з цим робити?

Безободкові оправи (ті, що тримаються на одних гвинтах) розкручуватися не повинні. Якщо це відбувається, значить, вони не дуже добре зроблені. Загляньте зі своєю проблемою в салон. У оптиків є спеціальний гель-закріплювач: його заливають в гвинтик, і гель, перетворившись на шматок гумки, не дає гвинту розкручуватися. До речі, така оправа повинна бути забезпечена захисними ковпачками зверху — вони теж затримують гвинт від розкручування.

Як доглядати за лінзами і оправою?

Хоча б раз на тиждень окуляри миють в теплій воді під краном з рідким милом. Місця, які стикаються з шкірою — нижні краї обідка, носові упори і наконечники заушника — краще очищати професійним ультразвуковим способом. Ця послуга в будь оптиці безкоштовна. Увага: такий спосіб не годиться для пластикових оправ — на них може з’явитися матовий білий наліт.

Не забувайте періодично міняти силіконові носові упори — це справа кількох хвилин.

Як тільки побачите, що вони почали жовтіти, зверніться в салон. До серветці з мікроволокна, якій ви зазвичай протираєте лінзи, можна протирати спрей-очищувач. Є спреї, які створюють на лінзі особливу плівку проти запотівання. Втім, необхідності в цьому не буде, якщо замовити в салоні хороше покриття, що просвітлює в поєднанні з особливим шаром clean coat. Цю технологію запозичили у лотоса — на екзотичному квітці навіть після тропічної зливи завжди сухі пелюстки. Пластикова лінза з таким покриттям моментально відштовхує конденсат.

мережа салонів оптики "Прозорість м. ХмельницькийЯк часто треба перевіряти зір і змінювати окуляри?
Ми у соціальних мережах